Ručně vyrobené figurky zvířat, dárky do ciziny, k promoci i svatbě, skleněný betlém, horoskop ze skla, firemní loga

Urbanglass s.r.o.

 

Informace o nás

 

     Naše malá firma působí na trhu od roku 1991. O tři roky později jsme začali zaměstnávat několik domácích zaměstnanců. Během naší existence jsme spolupracovali nebo dodnes spolupracujeme i se samostatnými sklářskými výrobci (květiny, bižuterie,...). Naší prioritou byly od začátku pestrost a rozmanitost celé produkce, díky čemuž se dnes můžeme pyšnit nejedním oceněním a spokojenými zákazníky, kteří se stále vracejí. Také proto se snažíme neustále zdokonalovat, vymýšlet originální výtvory a učit se novým postupům výroby.

     Námi vyráběné figurky tváříme u plynového kahanu ze skleněné kompozice (tyčoviny - suroviny výhradně české výroby). Postupným navíjením a protahováním, spojováním a oddělováním, vznikají postavy a předměty nejrůznějších tvarů, barev a velikostí. Při výrobě dbáme od začátku na detail, výtvarný dojem i na celkové precizní zpracování.

     Prakticky od počátků naší výroby mohou naše výrobky obdivovat zákazníci nejen v celé Evropě, ale i v Americe a Austrálii.

 

Exkurze a předvádění

     Zařízení pro výrobu je mobilní, zajíždíme tedy předvádět výrobu figurek i na akce bližší regionální (většinou vánoční) nebo firemní, ale třeba také do škol.

     Po předběžné domluvě jsou možné exkurze přímo u nás. Rádi přivítáme každého zájemce, přibližně do 15 osob a na požádání během chvilky vyrobíme prakticky vše, co si budete přát.

 


 

     Nově také připravujeme workshopy pro jednotlivce i menší skupinky zájemců, jedno či vícedenní. Naučíme Vás základy práce se sklem u kahanu, pro zájemce i složitější postupy a zaručeně každý si odnese svůj vlastní první skleněný výrobek.
     Nikdo od nás neodchází s prázdnou a s radostí se budete moci pochlubit a být pyšní na své skleněné zvířátko, srdíčko, přívěšek či šperk.

 

 

Výrobní sortiment

     V současné době se pohybujeme v několika okruzích sklářské výroby:

-betlémářská tvorba (betlémy staročeské, orientální, velkoformátové výstavní, sestavované na zakázku, vlastní vzory na přání)

-klasické stolové figurky (suvenýry pro turistický trh)

-upomínkové a dárkové předměty (přívěsky, motivy na podstavci, motivy zadané objednavatelem)

-speciálně foukané figurky

-zpracování firemních log ve skle a reklamní figury s popisem

-soutěžní a sportovní ceny, různé odměny a upomínkové předměty

-vinuté perle (přívěsky, náušnice, náhrdelníky, náramky)