SKLENĚNÉ KYTKY A BETLÉMY, orig. dárky, plastiky a firemní loga ze skla, skleněná zvířátka. Exkurze, workshopy.

 

Informace o nás

 

     Naše malá rodinná firma působí na trhu od roku 1991. O tři roky později jsme začali zaměstnávat několik domácích zaměstnanců. Během naší existence jsme spolupracovali nebo dodnes spolupracujeme i se samostatnými sklářskými výrobci (květiny, bižuterie,...). Naší prioritou byly od začátku pestrost a rozmanitost celé produkce, díky čemuž se dnes můžeme pyšnit nejedním oceněním a spokojenými zákazníky, kteří se stále vracejí. Také proto se snažíme neustále zdokonalovat, vymýšlet originální výtvory a učit se novým postupům výroby.

Námi vyráběné figurky tváříme u plynového kahanu ze skleněné kompozice (tyčoviny, výhradně českého výrobce). Postupným navíjením a protahováním, spojováním a oddělováním, vznikají postavičky a předměty nejrůznějších tvarů, barev a velikostí. Při výrobě dbáme od počátku na detail, výtvarný dojem i na celkové precizní zpracování.

Většina zakázek je především tuzemských, ale své zákazníky si naše figurky našly po celé Evropě, v Rusku, Americe i Austrálii.
  

  Mezi naše úspěchy za posledních několik let patří např. prezentace a výstavy pod patronací ČHK v Českém domě v Bruselu, na Svatováclavských slavnostech ve Vídni a dalších prestižních akcích po evropských městech, ve školách a galeriích. Velmi si vážíme také toho, že se můžeme prezentovat svými rozsáhlejšími soubory betlémů ve stálých sbírkách různých muzeí, mj. ve Vlastivědném muzeu v České Lípě, v Muzeu města Mnichovo Hradiště, v Minimuzeu betlémů v Železném Brodě, v Třebechovickém muzeu betlémů, atd atd.  Především pak považujeme za úspěch každým rokem rozrůstající se betlémy našich stálých zákazníků z celé republiky a Slovenska, kteří své soubory rozšiřují o stále nové a unikátní kousky. Jsme rovněž potěšeni, že svou šachovou  sbírku obohatil o jednu originální sadu z naší výroby šachový velmist Garri Kasparov. A v neposlední řadě si vážíme našich stálých zákazníků z řad firem, mezi které patří např. Oriflame, ČMSS, Carborundum Electrite, Zoo Praha, taneční a umělecké školy, sportovní kluby a mnoho dalších.

      Kromě figurek nejrůznějších zvířátek a postaviček, dokážeme za skla vyrobit téměř cokoliv: sportovní a soutěžní ceny, skleněné betlémy staročeské a orientální i jiné zimní a adventní motivy, skleněné přívěsky a venuté perle, figurky s popisem, sběratelské sady pro sběratele dle atlasů, figurky sportovců a profesí a mnoho dalšího.

    V menším měřítku se věnujeme také výrobě vinutých perlí (tzv. vinutek) a následné tvorbě nejrůznějších šperků.

 

Pro zakázkovou výrobu můžeme nabídnou např. zdobení 24K zlatem, či pokovení. Získáte tím z Vašeho jedinečného sklářského výrobku naprostý skvost.

 

Ze skla vyrobíme na Vaše přání prakticky cokoliv. Přesvědčit se můžete na vlastní oči.

Stačí domluvit návštěvu či exkurzi v naší mini sklárně.


     Za své výrobky plně ručíme a protože si vážíme každého zákazníka, je pro nás důležitá vstřícnost a preciznost výroby. Vše záleží na vzájemné domluvě.

Exkurze a workshopy


     Zařízení pro výrobu je mobilní, zajíždíme tedy předvádět výrobu figurek nejen na regionální nebo firemní akce, ale i do velmi vzdálených krajin.  Zajímavým programem, "sestaveným" na přání, dokážeme zaujmout i děti ve školách a školkách.

    Po předběžné domluvě jsou možné exkurze či workshopy přímo u nás. Rádi přivítáme každého zájemce (skupiny ideálně do 20 osob) a na požádání během chvilky vyrobíme prakticky vše, co si budete přát. Na vlastní oči se tak můžete přesvědčit, že dokážeme sklo oživit a doslova mu vdechnout duši.
 

 


 

     Workshopy pro jednotlivce i menší skupinky zájemců, jedno či vícedenní, připravíme každému na míru podle věku či přání. Naučíme Vás základy práce se sklem u kahanu, pro zájemce i složitější postupy a zaručeně každý si odnese svůj vlastní první skleněný výrobek.
     Nikdo od nás neodchází s prázdnou a s radostí se budete moci pochlubit a být pyšní na své skleněné zvířátko, srdíčko, přívěšek či šperk.

 


Výrobní sortiment

     V současné době se pohybujeme v několika okruzích sklářské výroby:

-betlémářská tvorba (betlémy staročeské, orientální, velkoformátové výstavní, sestavované na zakázku, vlastní vzory na přání)

-klasické stolové figurky (suvenýry pro turistický trh)

-upomínkové a dárkové předměty (přívěsky, motivy na podstavci, motivy zadané objednavatelem)

-speciálně foukané figurky

-zpracování firemních log ve skle a reklamní figury s popisem

-soutěžní a sportovní ceny, různé odměny a upomínkové předměty

-vinuté perle (přívěsky, náušnice, náhrdelníky, náramky)